Strona główna Leczenie blizn -Fraxel® Nadmierne owłosienie -Vectus,LightSheer Nadpotliwość Migrena,Zmarszczki Aktualności Media Umów wizytę Kontakt
Encyklopedia zdrowia

Dostępne zabiegi

Rozwój cywilizacji, medycyny i kosmetyki daje możliwość poprawy swojego wyglądu również w kwestii bieli zębów.

W Polsce, w przeciwieństwie do innych krajów jak USA, Kanada, czy kraje zachodniej  europy zabieg wybielania zębów jest jeszcze lukratywnym drogim, niedostępnym dla wszystkich.

Postaraliśmy się sprostać zadaniu i udostępnić usługę wybielania zębów dla wszystkich.

Nasz sprzęt do wybielania zębów jest najnowocześniejszym na świecie (LED FUTURA 2000), a preparaty jakie stosujemy są renomowanych firm (Opalescence).


Stosujemy rutynowo ochraniacze dziąseł.

Rutynowo stosujemy po zabiegu  wybielania preparaty remineralizujące.

Nasz personel jest wykwalifikowany, przeszkolony, zabieg wybielania zębów z użyciem  Lampy LED FUTURA 2000 mieliśmy  wykonany u samych siebie...wiemy co robimy.....


Prezentujemy Państwu naszą lampę do wybielania zębów.

Jest to nowoczesna Lampa diodowa LED FUTURA 2000, zapewniająca bezpieczeństwo oraz skuteczność na najwyższym poziomie.

Osoby, które chcą skorzystać z promocji proszone są o pilny kontakt z gabinetem                        (tel. 637 38 48).

Dla kogo jest zabieg wybielania zębów w naszym gabinecie Estetico?

-dla każdej osoby, która zauważyła, że jej uśmiech nie jest tak biały jak by sobie tego życzyła.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Z biegiem upływającego czasu nasze zęby zmieniają swoją barwę, szarzeją, stają się intensywnie żółte, pojawiają się  plamy na szkliwie.

Proces ten jest przyspieszany przez picie kawy, palenie papierosów czy predyspozycje do ciemnienia zębów.


Gabinet Estetico wychodząc na przeciw Państwa potrzebom oferuje usługę wybielania zębów za pomocą lampy LED (Futura 2000). Proponujemy metodę, dzięki której uzyskają Państwo szybkie efekty.

 

 

 

 

 

 

 

Przebarwienia zębów dzielimy na dwa typy:

 • Przebarwienia spowodowane czynnikami zewnętrznymi - powstają na powierzchni zębów w wyniku odkładania się osadów i barwników pochodzących z ciemnych napojów, żywności i tytoniu. Przebarwienia te mogą być powierzchowne (dotyczą szkliwa) lub głębokie (barwnik odkłada się w zębinie). Powierzchowne przebarwienia można z racji tego, że nie są głębokie usunąć poprzez szczotkowanie. Przebarwienia głębokie mogą być usunięte tylko i wyłącznie poprzez wybielanie zębów.
 • Przebarwienia spowodowane czynnikami wewnętrznymi. Ich przyczyną mogą być między innymi urazy oraz leki (tetracyklina, fluoroza, materiały stosowane dawniej w leczeniu kanałowym). Ważne jest prawidłowe rozpoznanie przyczyny przebarwienia i odpowiedni wybór metody wybielania dla zębów.

Przyczyny przebarwienia zębów:

 • Wiek: Istnieje bezpośredni związek pomiędzy kolorem zębów i wiekiem. Z biegiem lat zęby stają się ciemniejsze co spowodowane jest ścieraniem się szkliwa i odkładaniem barwników w zębinie. Zabieg wybielania zębów u osób nastoletnich daje natychmiastowy efekt. U dwudziesto- i trzydziestolatków zęby zaczynają nabierać żółtego odcienia, a wybielanie zębów może wymagać nieco więcej wysiłku. U czterdziestolatków zęby staja się bardziej żółto- brązowe i mogą być przydatne dodatkowe zabiegi. W Wieku 50+ zęby przybierają taki kolor, że na ogół są trudne do wybielenia.
 • Kolor początkowy zęba: Każdy z nas posiada wrodzony kolor uzębienia, który przybiera barwę od żółto-brązowego (lepiej reagują na wybielanie) do zielonkawo-szarego, i zmienia się w czasie.
 • Przezroczystość i przezierność: Są to cechy genetyczne. Przezierność zęba zależy od budowy szkliwa i zmienia się wraz z wiekiem. Podczas wybielania zębów duże znaczenia ma stopień mineralizacji szkliwa. Dobrze zmineralizowane szkliwo jest mniej przezierne, a efekty wybielania tego typ zębów jest bardziej stabilny niż w zębach których szkliwo jest mnie zmineralizowane.
 • Nawyki żywieniowe: Spożywanie czerwonego wina, kawy, herbaty, coca coli, marchwi, pomarańczy czy innych kolorowych napojów i pokarmów powoduje odkładanie się przebarwień. Dodatkowo spożywanie kwaśnych produktów żywnościowych, takich jak owoce cytrusowe i ocet przyczyniają się do erozji szkliwa. W rezultacie szkliwo staje się bardziej przezierne co powoduje przeświecanie przez nie żółtej zębiny.
 • Nałóg palenia nikotyny zawiera brązowe barwniki, które stopniowo wchłaniają się w strukturę zęba powodując jego przebarwienia.
 • Leki/środki chemiczne: Zażywanie tetracykliny podczas tworzenia się zębów może powodować powstanie ciemnoszarych lub brązowych plam, które są trudne do uzusnięcia. Nadmierne spożywanie fluoru powoduje fluorozę, która charakteryzuje się biało brązowymi kropeczkami.
 • Ścieranie szkliwa: Najczęstszą przyczyną ścierania się szkliwa jest stres i zgrzytanie zębami (bruksizm). Może to doprowadzić do mikropęknięć oraz do ciemnienia brzegów siecznych na skutek odsłonięcia zębiny.
 • Urazy: Mogą one powodować powstawanie pęknięć na powierzchni szkliwa zębów. W szczelinie pęknięcia może odkładać się osad i przebarwienia.

 

Istnieją trzy metody wybielania zębów:

1. Profesjonalne wybielanie zębów lampą w gabinecie medycyny estetycznej bądź stomatologicznym.

2. Wybielanie zębów w domu nakładkami wykonanymi w gabinecie stomatologicznym.

3. Ogólnie dostępne paski i pasty.

 

Gabinet Estetico proponuje Państwu najlepszą metodę wybielania zębów, której zaletą jest uzyskanie znaczącej zmiany koloru w krótkim okresie czasu.

 • Procedura wybielania zębów za pomocą  lamy LED (460-470 nm) zaczyna się od  ustalenia koloru zębów oraz od określenia możliwego do uzyskania efektu.
 • Przeprowadzany jest wywiad, oglądane jest uzębienie, ocena ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Przed przystąpieniem do wybielania zęby powinny być dokładnie oczyszczone (usunięcie kamienia, piaskowanie).
 • Następnie zabezpieczone są dziąsła przed podrażnieniem. Stosujemy specjalne żywice światłoutwardzalne, które chronią dziąsła przed preparatem wybielającym.
 • Następnie nakładany jest żel z substancją aktywną.

          Jest to żelowy roztwór zawierający nadtlenek wodoru.

 • Następnie żel poddawany zostaje aktywacji lampą LED (460-470 nm), która emituje niebieskie światło, tym samym aktywując zawarte w żelu związki.
 • Żel pozostaje na zębach przez 15-20 minut. Powtarzamy dwa razy ten sam proces.

Sam zabieg wybielania zębów (kiedy lampa jest włączona) nie przekracza 45minut. U osób, u których występują szczególnie trudne przebarwienia może zaistnieć konieczność, aby powtórzyć jedną lub więcej sesji wybielania. 


Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Wybielanie zębów jest całkowicie bezpieczne co potwierdzają liczne badania naukowe wykonane na przestrzeni lat. Jeśli zabieg jest odpowiednio dobrany do warunków konkretnego pacjenta nie ma możliwości naruszenia stanu zębów, a wręcz przeciwnie - niesie ze sobą korzyści.

Skutki uboczne wybielania zębów:


 • nadwrażliwość zębów. W naszym gabinecie stosujemy środki remineralizujące, które minimalizują efekt nadwrażliwości po zabiegu.
 • podrażnienie dziąseł powodowane złą aplikacją preparatu lub zbyt dużym jego stężeniem.Ten objaw w naszym gabinecie jest rzadkością a to z powodu stosowania specjalnych żywic ochronnych na dziąsła.

 

Nadwrażliwość zębów po wybielaniu:

Po wybielaniu zębów może występować ich nadwrażliwość. Nadwrażliwość jest osobniczo zmienna.Zwykle podczas zabiegu nadwrażliowść nie występuje. Pojawia się ono po paru godzinach od wykonania zabiegu. Nadwrażliwość taka może trwać od 1-2 dni. Aby je zredukować zalecane są odpowiednie preparaty, które potrafią zredukować nadwrażliwość do minimum.Takie preparaty stosujemy podczas wykonywania zabiegów w naszym gabinecie.


Jak długo utrzyma się efekt po wybielanie zębów?

Utrzymanie się efektu wybielania zależy przede wszystkim od trybu życia tj. dieta, palenie papierosów i odpowiednia higiena jamy ustnej. Poza tym, dla utrzymania efektu, wybielanie zębów należy powtarzać.  


Przed przystąpieniem do zabiegu wybielania zębów należy rozważyć następujące aspekty:

 • Po zabiegu wybielone zęby chłoną płyny jak gąbka. Przez kilka dni trzeba więc bardzo uważać na to, co się je i pije. Należy unikać jedzenia, które może przebarwiać zęby, np. buraczków, jagód, wiśni, czerwonego wina, mocnej kawy, herbaty czy coli. Wskazana jest tzw. biała dieta, można więc jadać np. nabiał, pić wodę mineralną oraz napoje mleczne.
  Czasami po zabiegu zęby są nadwrażliwe na zimno, ciepło, smak kwaśny czy słodki. Ale jest to efekt przejściowy.
 • Ze względu na stabilizację koloru, efekty wybielania są w pełni widoczne dopiero po kilku godzinach od zabiegu wybielania. Jest to ważne, jeśli pacjent zamierza wykonać korony lub licówki pełnoceramiczne i chce mieć pewność, że kolor będzie pasował do wybielonych zębów. Jeśli takie rozwiązania protetyczne są planowane do wykonania należy odczekać dwa tygodnie od zakończenia wybielania, a potem do odcienia wybielonych zębów dopasować owe uzupełnienia.
 • Wypełnienia bonding, licówki i korony protetyczne nie ulegają wybielaniu i zachowują swój kolor. Osoby mające w/w wypełnienia będą musiały prawdopodobnie wymienić je po dwóch tygodniach od wybielenia zębów.
 • Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża i okres karmienia piersią, gdyż nie przeprowadzono badań co do wpływu preparatów na płód. Nie należy wybielać też zębów u dzieci poniżej 14 roku życia, a także u osób z rozpoznaną alergią na nadtlenki i żywice, padaczka, choroba Parkinsona.

 

 

 

 

Wybielanie zębów nie jest tanie. Profesjonalne zabiegi mogą kosztować majątek, w dodatku zwykle trzeba je powtarzać co jakiś czas. Metody domowe i produkty wybielające nie sieją spustoszenia w portfelu, ale nie zawsze są wystarczająco skuteczne.

Zabiegi wybielania zębów w innych gabinetach to koszt nawet 1500 zł., pomimo stosowania tej samej metody co u nas.


Jak zawsze cennik Estetico jest bardzo konkurencyjny.

W trosce o Państwa komfort i jakość wykonywanych zabiegów nie wspólpracujemy z portalami zakupów grupowych.

 

Zapraszamy!

 91-338 Łódź, ul. Pojezierska 48

 90-553 Łódź, ul. Kopernika 67/69, gabinet nr 8

 00-681 Warszawa, ul. Hoża 43/49, lokal 16

 62-500 Konin, ul. Wojska Polskiego 33 (Multimed) gabinet nr 145C

 09-400 Płock. ul. Rutskich 7


  tel.:42 637 38 48

  tel.:42 630 05 39

  tel.:514300147

Strona główna Dostępne zabiegi Co cię niepokoi Encyklopedia zdrowia Leczenie blizn -Fraxel® Nadmierne owłosienie -Vectus,LightSheer Nadpotliwość Migrena,Zmarszczki Aktualności Media Umów wizytę Kontakt
Tworzenie stron www