Strona główna Leczenie blizn -Fraxel® Nadmierne owłosienie -Vectus,LightSheer Nadpotliwość Migrena,Zmarszczki Aktualności Media Umów wizytę Kontakt
Encyklopedia zdrowia

nadpotliwość

Jeśli pocisz się pod pachami, masz mokre plamy od potu na bluzkach......mamy radę na ten problem.

Leczymy nadpotliwość pach toxyną botulinową (Botox, Azzalure)

Zapraszamy!!

NADPOTLIWOŚĆ

Pocenie się  jest naturalnym procesem zachodzącym w naszym organiźmie. Jego funkcją jest termoregulacja, czyli ochrona naszego organizmu przed przegrzaniem. Czasem jednak procesy te mogą być zaburzone. Objawem jest  wtedy nadmierne wydzielanie potu, nieadekwatne do potrzeb organizmu. Dochodzi do niego w wyniku nadaktywności jednego z rodzajów gruczołów potowych.
Mówimy wtedy o nadpotliwości( Hyperhidrosis).
Problem natpotliwości jest powszechny, zmaga się z nim aż 1% naszej populacji.

             Skutecznym narzędziem w walce z nadpotliwością  jest  terapia botoxem.
Niewielką dawkę toksyny botulinowej wstrzykuje się w skórę.Blokuje ona działanie nerwów, które połączone są z gruczołami potowymi. Proces wydzielania potu zostaje zahamowany. Ale tylko czasowo i to jest jedyna wada zabiegu. Zabieg należy powtórzyć po upływie ok 6 miesięcy. Tyle czasu utrzymuje się blokada zakończeń nerwowych, później na miejsce „starych” zablokowanych zaczynają powstawać nowe zakończenia nerwowe i wydzielanie potu powraca.

              Jak każdy zabieg i ten powinien być wcześniej skonsultowany. Podczas wizyty przeprowadzany jest  wywiad, ogólne badania lekarskie a także  rozpoznanie miejsc o nadmiernej potliwości. Ułatwia nam to test jodowo-skrobiowy. Smaruje się miejsce „podejrzane” jodyną a później posypuje się je skrobią ziemniaczaną. Po kilkunastu sekundach obszary o nadmiernej potliwości ulegają zaczerwienieniu.
              
                Zabieg jest minimalnie bolesny, dlatego dla osób intensywniej odczuwających ból, by poczuły się bardziej komfortowo podczas zabiegu, stosuje się znieczulenie (zwłaszcza na rękach i stopach).
Sam zabieg trwa dość krótko a zaraz po nim można powrócić do swojego rytmu dnia.

Decydując się na zabieg, należy wiedzieć, że terapia z zastosowaniem botoksu nie leczy przyczyn a jedynie skutki nadpotliwości. Dlatego jak juz wcześniej wspomnieliśmy zabieg powinnien być powtórzony. Pomimo to i tak uważany jest za najskuteczniejszy w walce ze zjawiskiem nadpotliwości.


Inne mniej skuteczne narzędzia w walce z nadmiernym wydzielaniem potu:
-antyperspiranty
-jonoforeza
-akupunktura
-relaksacja
-leki przeciwmuskarynowe

Przeciwwskazania:

-ciąża i okres laktacji
-zaburzenia krzepnięcia
-infekcje skóry
-nadwrażliwość na składniki preparatu
-miastenia gravis
-ciężkie choroby jak np. czynna choroba nowotworowa

  

 

 91-338 Łódź, ul. Pojezierska 48

 90-553 Łódź, ul. Kopernika 67/69, gabinet nr 8

 00-681 Warszawa, ul. Hoża 43/49, lokal 16

 62-500 Konin, ul. Wojska Polskiego 33 (Multimed) gabinet nr 145C

 09-400 Płock. ul. Rutskich 7


  tel.:42 637 38 48

  tel.:42 630 05 39

  tel.:514300147

Strona główna Dostępne zabiegi Co cię niepokoi Encyklopedia zdrowia Leczenie blizn -Fraxel® Nadmierne owłosienie -Vectus,LightSheer Nadpotliwość Migrena,Zmarszczki Aktualności Media Umów wizytę Kontakt
Tworzenie stron www