peelingi lecznicze - Estetico

Umów się na wizytę: + 48 42 637 38 48, +48 514 300 147
Bądź społecznie z nami:
Przejdź do treści

Menu główne:

ZABIEGI I CELE LECZENIA > MEDYCYNA ESTETYCZNA

Cosmelan® Dermamelan®

Problem plam barwnikowych jest współcześnie bardzo rozległy. Starzenie się skóry jako wynik częstej i nadmiernej ekspozycji słonecznej, przebarwienia o podłożu hormonalnym, ciemne plamy na dłoniach to powód, dla którego coraz więcej osób zgłasza się do lekarza medycyny estetycznej, dermatologa. 
Za pomocą odpowiednio dobranych zabiegów przerywających proces gromadzenia się melaniny można rozwiązać ten problem.Dla tych z Państwa, którzy boją się terapii laserowyh proponujemy kurację COSMELAN/DERMAMELAN, która umożliwia skuteczne pozbycie się plam barwnikowych, przywraca skórze gładkość i blask.
Wybielająca kuracja Laboratorium MESOESTETIC
Laboratorium Mesoestetic dzięki wieloletniej współpracy ze specjalistami w zakresie Medycyny Estetycznej i Dermatologii ma ogromne doświadczenie w zakresie tworzenia produktów o działaniu depigmentacyjnym. 3000 przypadków zastosowania Amelanu dało bardzo dobre rezultaty. Laboratorium Mesoestetic ciągle zgłębia zdobytą w tym zakresie wiedzę, a to zaowocowało stworzeniem preparatu nowej generacji w leczeniu przebarwień jakim jest COSMELAN/DERMAMELAN. Jednorazowa kuracja COSMELAN/DERMAMELAN pozwala na uzyskanie efektów zbliżonych do efektów uzyskanych po kuracji Amelan, przy większym profilu bezpieczeństwa.
COSMELAN/DERMAMELAN Zestaw
Program terapii COSMELAN/DERMAMELAN jest indywidualnie dopasowany do potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry. Głównym wskazaniem jest eliminacja plam o podłożu hormonalnym (melasma).
Mechanizm działania
Mechanizm działania COSMELAN/DERMAMELAN jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowy enzym w procesie formacji melaniny. Kilka z substancji obecnych w COSMELAN/DERMAMELAN działa przez blokowanie tego enzymu lub odwraca przemiany metaboliczne w łańcuchu. Zarówno krem jak i maska COSMELAN/DERMAMELAN zawierają ten sam skład jakościowy.
Wyższa koncentracja substancji depigmentujących znajduje się w masce. Wysoka koncentracja ma na celu stworzenie zwiększonego gradientu substancji depigmentujących w warstwie rogowej - wzmocnienie biernej dyfuzji substancji aktywnych. Pozwala uzyskać skuteczne stężenie substancji depigmentujących wewnątrz melanosomów.
Składniki aktywne:
DERMAMELAN
- kwas azelainowy i kojowy - hamują syntezę tyrozynazy, kluczowego enzymu w procesie powstawania melaniny, działają antybakteryjnie, regulują wydzielanie łoju,
- alpha arbutyna - hamuje syntezę tyrozynazy,
- rumex canadensis (occidentalis) - wyciąg ze szczawiu, rośliny pokrywającej prerie północnej Kanady. Ma silne właściwości hamowania tyrozynazy, działa przeciwrumieniowo,
- kompleks Tyrosinol - inhibitor tyrozynazy, hamuje syntezę melaniny,
- wyciąg z aloesu (Aloe Barbadensis) - działa kojąco, łagodzi podrażnienia, odmładza,
- wyciąg z lukrecji gładkiej (Glycyrrhiza glabra) - działa przeciwbakteryjnie i przyspiesza gojenie stanów zapalnych,
- niacynamid - posiada właściowści przeciwzapalne,
- bisabolol - działa odmładzająco,
- etoksydiglikol - działa odmładzająco, zwiększa penetrację pozostałych składników aktywnych,
- kwas salicylowy - działa antybakteryjnie,
- witamina E - antyoksydant,
- witamina A - odmładza, zwiększa odnowę komórkową,
- witamina C - działa antyoksydacyjnie, stymuluje syntezę kolagenu, wzmacnia naczynia krwionośne.
COSMELAN
- arbutyna - jest składnikiem stosowanym w preparatach do rozjaśniania przebarwień skóry, działa bakteriobójczo,
- kwas azelainowy - hamuje syntezę melaniny, działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie oraz w mniejszym stopniu ma działanie złuszczające,
- kwas kojowy - blokuje aktywność tyrozynazy, działa antybakteryjnie, przeciwzmarszczkowo i nawilżająco,
- kwas fitowy - wykazuje aktywność antyoksydacyjną i przeciwstarzeniową, zapobiega powstawaniu przebarwień,
- witamina C - działa antyoksydacyjnie, stymuluje syntezę kolagenu, wzmacnia naczynia krwionośne,
- palmitynian retinolu - odmładza, zwiększa odnowę komórkową,
- tyrosinol - inhibitor tyrozynazy, hamuje syntezę melaniny.
Właściwości
COSMELAN/DERMAMELAN jest najskuteczniejszą kuracją wybielającą w porównianiu do innych terapii depigmentacyjnych, w postaci kremów, dostępnych obecnie na rynku.
- Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu.
- Nie posiada substancji o działaniu keratolitycznym.
- Bardzo skuteczny w terapii przebarwień typu melasma.
- Bezpieczny.
- Może być wykonywany o każdej porze roku.
- Odpowiedni dla każdego fototypu skóry.
Rezultaty
Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej skóry (fototyp IV i V) plamy znikają po 8 do 10 dniach, pacjent kontynuuje terapię w domu nakładając 3 razy dziennie COSMELAN/DERMAMELAN. Osoby o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III - blondyni, szatyni o jasnych oczach - zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem.
Stopień zanikania plam
W 99% przypadków, intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Jeśli leczenie preparatem COSMELAN/DERMAMELAN zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, jedynie ją przerywa.
Zapoznanie pacjenta z zasadami kuracji
Terapia nie może zostać przerwana pod żadnym pozorem w założonym czasie. W trakcie trwania kuracji nie można jednocześnie stosować, żadnych innych środków wybielających i złuszczających. W przeciwnym razie planowane efekty terapeutyczne mogą zostać nieosiągnięte. Zalecane są wizyty kontrolne 8, 15 i 30 dni po zabiegu.
Uwaga: Należy ustalić czy pacjent poddawał się wcześniej zabiegom estetycznym, a w szczególności pilingom glikolowym. Jeśli tak, należy zaczekać co najmniej tydzien z aplikacją COSMELAN/DERMAMELAN.
Przebieg zabiegu
Po zmyciu makijażu, lekarz stosuje płyn odtłuszczający, o działaniu oczyszczającym i odtłuszczającym, usuwa martwe komórki z powierzchni skóry, zwiększając penetrację aktywnego preparatu COSMELAN/DERMAMELAN 1. Kolejnym etapem jest nałożenie preparatu COSMELAN/DERMAMELAN ( krem/maska z substancjami o działaniu depigmentacyjnym - maska o wyższym stężeniu niż krem). Jest to krem/maska koloru musztardowego i stanowi podstawę kuracji. Jego głównym celem jest eliminacja plam.
Po zabiegu
Pacjent z maską na twarzy udaje się do domu i zmywa ją po ustalonym przez lekarza czasie, dlatego zaleca się wykonać zabieg po południu lub w dzień wolny od pracy i innych obowiązków.
Kuracja domowa
COSMELAN/DERMAMELAN 2 krem. Krem podtrzymujący efekty działania zabiegu. Preparat wspomaga usunięcie przebarwień, posiada właściwości regulujące wydzielanie łoju, zamyka pory, zapobiega hiperpigmentacji. Jednym ze składników kremu jest wysoki filtr przeciwsłoneczny, który chroni skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym w trakcie trwania terapii wybielającej. Krem intensywnie odżywia, nawilża skórę po zabiegu i stanowi uzupełnienie kuracji, utrzymuje skórę gładką i elastyczną. Musi być stosowany wg wskazań lekarza.
Skóra po zabiegu
W trakcie 2 pierwszych dni po zabiegu i w przypadku cer bardzo wrażliwych skóra może być bardzo zaczerwieniona. Jest to reakcja jak najbardziej normalna. Może być również obserwowane uczucie napięcia i pieczenia. Aby obniżyć uczucie dyskomfortu na skórze można zwiększyć częstotliwość aplikacji kremu Hydravital Factor K.
Pacjent powinien stosować krem z wysokim filtrem słonecznym codziennie rano i przed wyjściem z domu.

Różnice pomiędzy Cosmelan 2 krem, a Dermamelan treatment:
Deramelan zawiera wyższą zawartość składników aktywnych od Cosmelanu oraz zawiera kwas salicylowy (którego nie ma w Cosmelanie). Różnica w składzie może sugerować większe powinowactwo Dermamelanu do skóry łojotokowej, jednak Cosmelan również dobrze sprawdza się przy tego rodzaju skórze.
Nasze gabinety
91-338 Łódź, ul. Pojezierska 48
90-553 Łódź, ul. Kopernika 67/69, gabinet nr 8
00-681 Warszawa, ul. Hoża 43/49, lokal 16
62-500 Konin, ul. Wojska Polskiego 33 (Multimed) gabinet nr 145C
09-400 Płock, ul. Rutskich 7
42-200 Częstochowa, ul. Kontkiewicza 2b
Godziny otwarcia
Terminy zabiegu lub konsultacji prosimy umawiać telefonicznie w godzinach:
poniedziałek - piątek 8.00 - 21.00
sobota 8.00 - 15.00
Wizyty umawiane są na daną godzinę, elastycznie dopasowane do Pacjenta.
Gabinety są czynne według ustalonych terminów.
Umów się na wizytę
klinika@estetico.pl
pracownia@estetico.pl
+48 42 637 38 48
+48 514 300 147
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego