Strona główna Leczenie blizn -Fraxel® Nadmierne owłosienie -Vectus,LightSheer Nadpotliwość Migrena,Zmarszczki Aktualności Media Umów wizytę Kontakt
Encyklopedia zdrowia

trądzik

Problemy z trądzikiem najczęściej pojawiają się u młodzieży w okresie pokwitania. Na skutek zachodzących zmian hormonalnych zwiększa się czynność gruczołów łojowych i potowych. Dziewczęta oraz chłopcy zaczynają się obficiej pocić. Zapach potu się zmienia, zaczyna być bardziej intensywny. Każda osoba ma swój charakterystyczny zapach. Bruneci oraz osoby o rudych włosach wydzielają pot o intensywniejszym zapachu. Również gruczoły łojowe wyjątkowo się uaktywniają w okresie pokwitania. Skóra staje się tłusta, pojawiają się zaskórniki.

Na czym polega tradzik?

Problemem jest nieprawidłowe funkcjonowanie gruczołów łojowych. Wydzielina gruczołow łojowych nie może swobodnie wydostać się przez zaczopowane ujście. W zatkanym gruczole gromadzi się  masa składająca  się z zrogowaciałych komórek, zagęszczonej wydzieliny gruczołów, bakterii.Dochodzi do zakażenia gruczołu. Zakażenie zaczopowanego gruczołu jest przyczyną stanu zapalnego.

Trądzik może mieć rózne postaci w zależności od rodzaju, ilości zmian na skórze oraz nasilenia stanu zapalnego. Dlaczego jedne osoby mają lekkie postaci schorzenia a inne ciężko chorują - zależy, jak w większości chorób, od predyspozycji genetycznych, oraz wewnetrznego statusu hormonalnego. Nie bez znaczenia jest odporność organizmu.

Podstawowe wykwity skórne w trądziku:

  • zaskórnik otwarty,
  • zaskórnik zamknięty,
  • krosta

Co zrobić gdy chorujemy na trądzik?

Aby prawidłowo leczyć trądzik niezbęde są:

  • konsultacja lekarska w celu prawidłowego rozpoznania,
  • badania dodatkowe,
  • zalecenia lekarskie, kosmetyczne, zabiegowe.

Jak długo trwa leczenie?

Standardowo intensywne leczenie trwa ok. 3 miesięce. W  tym czasie po pierwszej, dłuższej wizycie pacjent przychodzi na kolejne kontrole (bezpłatne). Kontrole mają na celu modyfikację postępowania. Po fazie intensywnego leczenia stosujemy terapię uzupełniającą.

Dla młodzieży dotkniętej problemem trądzika, drzwi naszego gabinetu są  zawsze otwarte.

 

 

 91-338 Łódź, ul. Pojezierska 48

 90-553 Łódź, ul. Kopernika 67/69, gabinet nr 8

 00-681 Warszawa, ul. Hoża 43/49, lokal 16

 62-500 Konin, ul. Wojska Polskiego 33 (Multimed) gabinet nr 145C

 09-400 Płock. ul. Rutskich 7


  tel.:42 637 38 48

  tel.:42 630 05 39

  tel.:514300147

Strona główna Dostępne zabiegi Co cię niepokoi Encyklopedia zdrowia Leczenie blizn -Fraxel® Nadmierne owłosienie -Vectus,LightSheer Nadpotliwość Migrena,Zmarszczki Aktualności Media Umów wizytę Kontakt
Tworzenie stron www